?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Убитий у річницю подвигу героїв Крут Олеся КУЧЕРУК  Україна Християнська. (– 2005. – №2. - С.3).
 http://users.iptelecom.net.ua/~parafija/news2005.htm

30 січня 2005 р. вірні християни з Парафії Серафима Саровського зібралися у недільній школі, щоб вшанувати пам’ять Василя Ткачука, українського патріота, члена ОУН. Цього дня виповнилося десять років від того, як він був застрелений бандитами у міліцейській формі – у власному помешканні.

  

 Син загиблого, настоятель Стрітенської каплички і голова парафіяльної ради, капелан Київського Крайового братства ОУН-УПА, о. протоієрей Сергій Ткачук, розповів про свого батька – як він жив і за що був убитий. Василь Ткачук народився 1 березня 1946 р. у с. Адамівці на Вінниччині, в багатодітній родині, постраждалій від повоєнного голодомору. На Донеччині здобув робітничу професію. Під час служби в армії будував шахтні установки для запуску стратегічних ракет у Пензенській області. У Києві працював машиністом на ТЕЦ, здобув спеціальність електромеханіка. 

Розуміючи антинародність правлячого режиму, пан Василь стає членом Української Гельсінської Спілки, відвідує її таємні зібрання. Коли почалася перебудова і праця над розвалом СРСР, стає одним з фундаторів Київського Братства ОУН-УПА, згодом – членом ОУН під стягом Степана Бандери. Активно включається у справу відродження репресованих національних церков. Згодом стає першим головою Парафіяльної ради громади УПЦ КП і домагається відродження і становлення Української Православної Церкви у м.Києві.

 

29 січня 1995 р. Панахида по загиблих під Крутами на Аскольдовій могилі.

Служить о.Сергій Ткачук. 29 січня 1995 р.29 січня 1995 р., у річницю загибелі героїв Крут, сталася трагедія. У Маріїнському парку зібралися свідомі кияни, і Василь Ткачук власноруч встановив березовий хрест на місці поховання киян, які загинули при наступі банд Муравйова на Київ.Далі скорботна процесія хресною ходою вирушила до Аскольдової могили, де відбулася панахида по героям Крут, яку відслужив син пана Василя о.Сергій.  „Для широкого загалу учасників вшанування героїв Крут все пройшло щиро і піднесено, усі розійшлися по домівках, - розповідає отець Сергій. – Лише наша родина єдина мала відповідати перед злочинною владою за несанкціоноване встановлення хреста в пам’ять загиблих.Раб Божий Василь Ткачук при спробі його арешту службами МВС та підрозділу „Беркут” загинув від підступного пострілу у спину. Офіційне слідство швидко було закрито. Людину поховали. Родина залишилася на самоті з горем та скорботою”. Син називає батька новітнім героєм Крут. Хто чесний – нехай перехреститься за упокоєння загиблих ! 

 

 
 

ЩЕ ФОТО:  30 січня 2005 р. Зустріч пам'яті Василя Ткачука у недільній школі

Юрій Мурашов Голова Правозахисної організації Хельсінки 90

Згадує Василя Ткачука. Юрій Мурашов загинув від ворогів України 1 вересня 2005 року.

 Члени ОУН ( Б ),  ветерани УПА, друзі поминають Василя Ткачука

 


Герой України Левко Лук"яненко вручає отцю Сергію Ткачуку Грамоту УГС

 
 

Profile

stkachuk2
stkachuk2

Latest Month

September 2014
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Powered by LiveJournal.com
Designed by heiheneikko